Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

  • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Główna treść strony

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA UCZENNIC Z KLAS 3 GIMNAZJUM

W dniu 19 listopada 2015r. w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia odbyły się warsztaty zdrowotne w zakresie profilaktyki i samokontroli piersi dla uczennic klas trzecich gimnazjum. Warsztaty poprowadziły panie z Amazonek zrzeszone w Legionowskim Uniwersytecie III Wieku.
Uczennice miały możliwość zapoznania się z zagrożeniami jakie niesie późno wykryty rak piersi. Każdy z uczestników warsztatów, pod okiem specjalistek, mógł nauczyć się samobadania piersi na fantomie. Podczas warsztatów zwrócono uwagę na systematyczne, comiesięczne samobadanie, które w wielu przypadkach ratuje życie młodych kobiet. Prowadzące zajęcia uświadomiły młodzieży, że nie każdy guzek jest rakiem, a rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, o czym należy pamiętać.

Zajęcia warsztatowe uczą młodzież, że warto dbać o zdrowie już w młodym wieku oraz zachęcają ich do przekazania zdobytej wiedzy najbliższym osobom. Zgodnie z zapisami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, prowadząc zdrowy styl życia, można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów. Również aktywność fizyczna pomaga uchronić się przed rakiem, gdyż wzmacnia nasz układ immunologiczny.

Nie zapominajmy o badaniach mammograficznych i samobadaniu pod hasłem „Badam się, więc mam pewność”.

Warsztaty zostały przeprowadzone we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Wydziałem Promocji i Spraw Społecznych w Legionowie.
Umieszczono: 20.11.2015 r., godz. 09.10
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Mam 6 lat