Zespół Szkół nr 3 w Legionowie

 • tel. (22) 774-55-29

Jesteś tutaj:

Kategorie

Aktualności

 • Foto

  NAGRODY W KONKURSIE "GRA DLA OZOBOTÓW" WRĘCZONE

  21.05.2019 r.

  W dniu 10 maja w naszej szkole zostały wręczone nagrody w konkursie z programowania „Gra dla ozobotów”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 5-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był nauczyciel informatyki i techniki pan Romuald Lasowy. Celem konkursu było stworzenie dla robotów gry przeznaczonej dla dzieci z klas I – III. Uczniowie na kartce formatu A3 przygotowywali plansze do gry, w której miały brać udział co najmniej 3 ozoboty. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, technicznymi oraz oczywiście umiejętnością programowania, tak aby gra była atrakcyjna dla dzieci 8 – 9 letnich. Autorzy gier na swoich planszach rysowali trasy dla ozobotów zawierające zagadki, przeszkody i polecenia, dzięki którym testujący je uczniowie nie nudzili się grając kolejny raz w tę samą grę. Testowanie konkursowych gier odbywało się w 40 osobowej grupie dzieci klas 1-3 na terenie województwa mazowieckiego. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody (mini - drony RC, mini – samochody RC, oryginalne japońskie pałeczki do sushi, programowane roboty, do tego każdy z uczestników otrzymał kwitnącą herbatę z Chin) ufundowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy chcą pozostać anonimowi.

 • Foto

  HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ

  21.05.2019 r.

  W dniu 15 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie „Hazard? Nie, dziękuję” dla uczniów klasy 8c. Zajęcia prowadził pan Przemysław Stolarski reprezentujący Krajową Administrację Skarbową . Celem kampanii, w ramach której prowadzone było to spotkanie było zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

 • Foto

  ŚWIĘTO SZKOŁY

  19.05.2019 r.

  W dniu 18 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczestniczyli w nim liczni zaproszeni goście: przedstawiciele władz Legionowa z prezydentem Romanem Smogorzewskim, goście z Bułgarii, Czech, Łotwy i Ukrainy, laureaci konkursów, uczniowie i rodzice. Dyrektor szkoły Janina Zając wraz z organizatorami wręczyli nagrody laureatom konkursów oraz upominki gościom z zagranicy i rodzinom, które gościły ich u siebie. A później się działo... :).

 • Foto

  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie serdecznie zaprasza na ŚWIĘTO SZKOŁY

  10.05.2019 r.

  18 maja 2019 r. (sobota) w godz. od 9.00 do 13.00. na terenie szkoły przy ulicy Władysława Broniewskiego 7 w Legionowie.

 • Foto

  ZMIANA TERMINU ZGŁOSZENIA DO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "DYKTANDO AKTYWNYCH"

  18.04.2019 r.

  Zgłoszenia należy dokonać do 26 kwietnia 2019 r. (zmiana terminu). Zachęcamy do zabawy...

Pozostałe aktualności

 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Mam 6 lat